Ogłoszenia Parafialne |
Ogłoszenia Parafialne |
|
1. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 Mszą świętą z uroczystym intronizacją księgi Pisma świętego. W niedzielę w czasie każdej Mszy świętej będzie możliwość uczczenia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów, a w niedzielę o godz. 12.00 relikwie te zostaną uroczyście wprowadzone i umieszczone na stałe w naszym kościele. W czasie misji Msze święte z głównymi naukami będą o godz. 9.00 i 18.00. Planujemy także każdego dnia dwa stałe punkty programu: adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 18.00 rozpoczęta Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Cały program misji zamieszczony jest w gazetce parafialnej, na stronie internetowej parafii oraz na parafialnym profilu na Facebooku. Zapoznamy się z nim.
2. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne. W tym roku chcielibyśmy wyremontować drogę obok kościoła: przy parkingu i dzwonnicy. Koszt remontu to ponad 100 tysięcy złotych i na ten cel będą przeznaczone nasze ofiary z ostatnich niedziel miesiąca w najbliższy czasie. Pamiętajmy, że jest to droga prywatna należąca do parafii, ale nie chcemy jej zamykać, chociaż według prawa moglibyśmy to zrobić. Jest w fatalnym stanie i musimy o nią zadbać i proszę, aby każdy kto tą drogą przejeżdża poczuł się odpowiedzialny za ten remont. 3. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w najbliższa sobotę od godz. 9.00. O godz. 17.00 różaniec pierwszosobotni i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 18.00 rozpoczęcie misji świętych. 4. Dziękujemy rodzinom z ul. Brzechwy i Kownackiej za ofiary na sprzątanie i zimowe ogrzewanie kościoła. Prosimy, aby w tym tygodniu troskę i odpowiedzialność za kościół podjęły z ul. Miłosza, numery od 1 do 10 oraz z ul. Iwaszkiewicza i Leśmiana. Bóg zapłać! 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Witolda Burdę, który zaprosi nas do udziału w misjach świętych i przygotuje na przyjęcie relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów.
2. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą miesiąca. Składka przeznaczona zostanie na cele parafialne i inwestycyjne. 3. W najbliższy piątek (21 lutego) odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do udziału. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00, a po niej adoracja, śpiew i modlitwa oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 4. W czasie ferii nie będzie spotkań dla kandydatów do bierzmowania. 5. Dziękujemy rodzinom z ul. Makuszyńskiego za ofiary na sprzątanie i zimowe ogrzewanie kościoła. Prosimy, aby w tym tygodniu troskę i odpowiedzialność za kościół podjęły rodziny mieszkające przy ul. Jana Brzechwy i Marii Kownackiej. Bóg zapłać! 1. W najbliższy wtorek będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za wszystkich chorych, cierpiących oraz za lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, wolontariuszy i wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Jako że na początku marca przeżywać będziemy misje święte specjalna Msza święta oraz sakrament namaszczenia będzie udzielany w czasie misji. Zapraszamy do włączenia się w działalność charytatywną poprzez Parafialny Zespół Caritas.
2. W przyszłą niedzielę modlitwę przed Mszą świętą o godz. 12. 00 poprowadzi wspólnota Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu od 15.00 do 18.00. 3. W najbliższy czwartek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników lipcowej pielgrzymki i wycieczki do krajów nadbałtyckich. W czasie spotkania będzie można dokonać pierwszych wpłat. 4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Jak zwykle mamy do dyspozycji nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszą gazetkę parafialną. 5. Dziękujemy rodzinom z ul. Gościnnej i Makuszyńskiego za ofiary na sprzątanie i zimowe ogrzewanie kościoła. Prosimy, aby w tym tygodniu troskę i odpowiedzialność za kościół podjęły rodziny mieszkające przy ul. Makuszyńskiego od 7 do 27. Bóg zapłać! 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszami świętymi, a w piątek od 16.00 do 18.00.
2. W poniedziałek we wspomnienie św. Błażeja poświęcimy jabłka, a w środę we wspomnienie św. Agaty – wodę. 3. Od początku roku wróciliśmy do adoracji Najświętszego Sakramentu w piątki od godz. 15.00. Rozpoczynamy ją od Koronki do Bożego Miłosierdzia, następnie jest adoracja w ciszy i kończymy nabożeństwem przed Mszą świętą o godz. 18.00. 4. W pierwszy czwartek miesiąca rozpoczniemy także czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 17.55. 5. W przyszłym tygodniu różaniec przed Mszą świętą o godz. 12.00 poprowadzi Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci. 6. Dziękujemy rodzinom z ul. Gościnnej za ofiary na sprzątanie i zimowe ogrzewanie kościoła. Prosimy, aby w tym tygodniu troskę i odpowiedzialność za kościół podjęły rodziny mieszkające przy ul. Gościnnej od 27 do 37 oraz Makuszyńskiego od 1 do 6. Bóg zapłać! Kliknij tutaj, aby edytować. |
|